Podpůrná skupina

Naše dobrovolnice z řad bývalých a současných sexuálních pracovnic mají převážně vysokoškolské vzdělání a několikaletou praxi v oboru. Dobře vědí, že změnit profesi je hodně náročné. 

Tyto ženy bojují mimo jiné s nízkým sebevědomím, partnerskými krizemi nebo předsudky jejich okolí včetně zaměstnavatelů. Při sebemenší krizi mívají chuť vrátit se zpátky k prostituci, protože tehdy byl život přece tak jednoduchý, přehledný a hned dostaly peníze na ruku.

Bojí se i toho, že kdyby selhaly a dostaly se do finančních potíží, budou už pak moc staré a neatraktivní na to, aby se případně mohly znovu vrátit k prostituci. I proto mají strach udělat ten zásadní krok a změnit profesi.

V tom, aby vytrvaly a dokázaly změnit svůj život, jim pomáhají naše dobrovolnice. Nabízejí jim sdílení zkušeností, postřehy ze světa bývalých a současných sexuálních pracovnic a online poradnu. 

Je to dobrá terapie i pro dobrovolnice samotné, protože psaní příspěvků na web a sociální sítě jim pomáhá vyznat se v sobě, ve svých pocitech a obavách. A v neposlední řadě se musejí neustále vzdělávat, především v oblasti psychologie.

Věnují se například prevenci užívání drog v erotických podnicích, rozvoji finanční gramotnosti nebo sdílení rad, jak úspěšně změnit profesi a dokázat vytvořit vlastní podnikatelský projekt. Jejich aktivity v oblasti finanční gramotnosti jsou také uznávané experty i politiky.

V zájmu svého bezpečí poskytují naše dobrovolnice poradenství pouze online, protože dříve docházelo ke konfliktům s kuplíři. Jestliže se kuplíři pokoušeli kontaktovat dobrovolnice našeho spolku a zastrašovat je, tak je to pro nás důkaz, že dělají svou práci dobře. Důsledně dbáme o jejich bezpečí.

Podpůrnou skupinu můžete kontaktovat:

emailem

podpurnaskupina@seznam.cz

zprávou na facebook: 

https://www.facebook.com/PodpurnaSkupinaProSpolecnice
Novinky z podpůrné skupiny

Jak přežít zdražování, když pracujete v sexbyznysu? Existuje jednoduchá rada, která vám pomůže, abyste neutráceli bezhlavě. Je opravdu jednoduchá, až primitivní. Ale přesto ji ne každý zná a ne každý se jí řídí.