Podpůrná skupina

Dobrovolnice našeho spolku z řad bývalých a současných prostitutek mají převážně vysokoškolské vzdělání a několikaletou praxi v prostituci. Dobře vědí, že skončit s prostitucí a změnit profesi je hodně náročné. 

Ženy, které chtějí skončit s prostitucí, bojují mimo jiné s nízkým sebevědomím, partnerskými krizemi nebo předsudky jejich okolí včetně zaměstnavatelů. Při sebemenší krizi mívají chuť vrátit se zpátky k prostituci, protože tehdy byl život přece tak jednoduchý, přehledný a hned dostaly peníze na ruku.

Bojí se i toho, že kdyby selhaly a dostaly se do finančních potíží, budou už moc staré, oplácané a neatraktivní na to, aby se vrátily k prostituci. I proto mají strach udělat ten zásadní krok a skončit s prostitucí. 

V tom, aby vytrvaly a dokázaly změnit svůj život, jim pomáhají naše dobrovolnice. Nabízejí jim sdílení zkušeností, postřehy ze světa bývalých a současných prostitutek a online poradnu. 

Je to dobrá terapie i pro dobrovolnice samotné, protože psaní příspěvků jim pomáhá vyznat se samy v sobě, ve svých pocitech a obavách. A v neposlední řadě se musejí neustále vzdělávat, především v oblasti psychologie.

Věnují se například prevenci užívání drog v erotických podnicích, rozvoji finanční gramotnosti prostitutek nebo sdílení rad, jak skončit s prostitucí a dokázat vytvořit vlastní projekt. Jejich aktivity v oblasti finanční gramotnosti prostitutek jsou uznávané experty i politiky, mimo jiné ministryní financí ČR paní Alenou Schillerovou.

V zájmu svého bezpečí poskytují naše dobrovolnice poradenství pouze online, protože v minulosti docházelo ke konfliktům s kuplíři. Jestliže se kuplíři pokoušeli kontaktovat naše dobrovolnice a zastrašovat je, tak je to pro nás důkaz, že dělají svou práci dobře. Přesto (nebo právě proto) dbáme o jejich bezpečí.

Podpůrnou skupinu můžete kontaktovat:

emailem

podpurnaskupina@seznam.cz

zprávou na facebook: 

www.facebook.com/PodpurnaSkupinaProByvaleProstitutky/ 


Novinky z podpůrné skupiny

Pořád jsme tu pro vás a myslíme na všechny ženy, které musejí už skoro pět měsíců fungovat bez kadeřnice, kosmetičky, pedikérky a dalších služeb. Ale na veřejnost bohužel taky musejí a čeká se od nich, že na ně bude hezký pohled. Popravdě řečeno, jestli někdo má k tomuto tématu opravdu co říct, jsme to my. S čím jsme vám pomáhali v minulých dnech?...

Určitě jste si všimli, že v době lockdownu se vždy snažíme sdílet informace užitečné úplně pro všechny, ne jen pro sexuální pracovnice. V posledních týdnech sdílíme často praktické tipy od sexuálních pracovnic, mimo jiné jak vypadat stále dobře, i když nemůžeme legálně využívat žádné služby typu kadeřnictví nebo kosmetičky. Zatím jsme sdíleli na...

Už rok se střídá období, kdy můžeme na kosmetiku a ke kadeřníkovi, s obdobím, kdy jsou všechny služby zavřené a náš vzhled tím trpí. Tentokrát trvá lockdown celkem dlouho a my hledáme způsoby, jak vypadat dobře i bez všech těchto služeb. Je to pro nás totiž nutnost. A zároveň je to něco, co teď zajímá všechny ženy, nejen profesionální společnice....