Podpůrná skupina

Dobrovolnice našeho spolku z řad bývalých a současných prostitutek mají převážně vysokoškolské vzdělání a několikaletou praxi v prostituci. Dobře vědí, že skončit s prostitucí a změnit profesi je hodně náročné. 

Ženy, které chtějí skončit s prostitucí, bojují mimo jiné s nízkým sebevědomím, partnerskými krizemi nebo předsudky jejich okolí včetně zaměstnavatelů. Při sebemenší krizi mívají chuť vrátit se zpátky k prostituci, protože tehdy byl život přece tak jednoduchý, přehledný a hned dostaly peníze na ruku.

Bojí se i toho, že kdyby selhaly a dostaly se do finančních potíží, budou už moc staré, oplácané a neatraktivní na to, aby se vrátily k prostituci. I proto mají strach udělat ten zásadní krok a skončit s prostitucí. 

V tom, aby vytrvaly a dokázaly změnit svůj život, jim pomáhají naše dobrovolnice. Nabízejí jim sdílení zkušeností, postřehy ze světa bývalých a současných prostitutek a online poradnu. 

Je to dobrá terapie i pro dobrovolnice samotné, protože psaní příspěvků jim pomáhá vyznat se samy v sobě, ve svých pocitech a obavách. A v neposlední řadě se musejí neustále vzdělávat, především v oblasti psychologie.

Věnují se například prevenci užívání drog v erotických podnicích, rozvoji finanční gramotnosti prostitutek nebo sdílení rad, jak skončit s prostitucí a dokázat vytvořit vlastní projekt. Jejich aktivity v oblasti finanční gramotnosti prostitutek jsou uznávané experty i politiky, mimo jiné ministryní financí ČR paní Alenou Schillerovou.

V zájmu svého bezpečí poskytují naše dobrovolnice poradenství pouze online, protože v minulosti docházelo ke konfliktům s kuplíři. Jestliže se kuplíři pokoušeli kontaktovat naše dobrovolnice a zastrašovat je, tak je to pro nás důkaz, že dělají svou práci dobře. Přesto (nebo právě proto) dbáme o jejich bezpečí.

Podpůrnou skupinu můžete kontaktovat:

emailem

podpurnaskupina@seznam.cz

zprávou na facebook: 

www.facebook.com/PodpurnaSkupinaProByvaleProstitutky/ 


Novinky z podpůrné skupiny

Obvykle vám touto dobou přinášíme tipy, jak neutrácet za blbosti, mít co nejvíc peněz na účtu a umět vyjít z normálního platu, až změníte profesi. Dnes vám naopak chceme říct, co byste v žádném případě dělat neměly. V době koronaviru mají muži ze strachu mnohem menší zájem o vaše služby. Vy na druhé straně máte strach z toho, že bude...

Pravidelně vám nabízíme tipy, jak v prostituci nezakrnět a dokázat vytvořit vlastní projekt. Co vám poradíme dnes? Nebojte se "zbavit" lidí, kteří vás brzdí ve vaší snaze změnit profesi.
Naše kolegyně, vůbec první prostitutka, která přišla s myšlenkou sociální prevence prostituce, se nejdřív musela odstřihnout od své kamarádky, které chyběla...

Jestli pracujete na privátě, nestíháte vařit a potřebujete se rychle najíst, není důvod k panice. Rozvoj jídel z restaurací totiž dál funguje. Nebo můžete víc vařit doma a nosit si krabičky. Máme zkušenost, že za chvíli vás kolegyně začnou napodobovat. Začne s tím jedna a za chvíli se předhánějí, která si donese lepší jídlo. Prostě zafunguje ženská...

Proč nás tak moc baví dobrovolnická práce, i když není placená? Nemáme totiž rády pasivitu, čekání na zázrak a na to, až někdo jiný bude řešit naše problémy. Co si budeme povídat. Problémy, které vnímáme my, nebude sám od sebe řešit nikdo jiný než my a kolegové ze spolku. Všichni ostatní je budou řešit jen na náš popud. Nejvíc nás...