Podpůrná skupina

Dobrovolnice našeho spolku z řad bývalých a současných prostitutek mají převážně vysokoškolské vzdělání a několikaletou praxi v prostituci. Dobře vědí, že skončit s prostitucí a změnit profesi je hodně náročné. 

Ženy, které chtějí skončit s prostitucí, bojují mimo jiné s nízkým sebevědomím, partnerskými krizemi nebo předsudky jejich okolí včetně zaměstnavatelů. Při sebemenší krizi mívají chuť vrátit se zpátky k prostituci, protože tehdy byl život přece tak jednoduchý, přehledný a hned dostaly peníze na ruku.

Bojí se i toho, že kdyby selhaly a dostaly se do finančních potíží, budou už moc staré, oplácané a neatraktivní na to, aby se vrátily k prostituci. I proto mají strach udělat ten zásadní krok a skončit s prostitucí. 

V tom, aby vytrvaly a dokázaly změnit svůj život, jim pomáhají naše dobrovolnice. Nabízejí jim sdílení zkušeností, postřehy ze světa bývalých a současných prostitutek a online poradnu. 

Je to dobrá terapie i pro dobrovolnice samotné, protože psaní příspěvků jim pomáhá vyznat se samy v sobě, ve svých pocitech a obavách. A v neposlední řadě se musejí neustále vzdělávat, především v oblasti psychologie.

Věnují se například prevenci užívání drog v erotických podnicích, rozvoji finanční gramotnosti prostitutek nebo sdílení rad, jak skončit s prostitucí a dokázat vytvořit vlastní projekt. Jejich aktivity v oblasti finanční gramotnosti prostitutek jsou uznávané experty i politiky, mimo jiné ministryní financí ČR paní Alenou Schillerovou.

V zájmu svého bezpečí poskytují naše dobrovolnice poradenství pouze online, protože v minulosti docházelo ke konfliktům s kuplíři. Jestliže se kuplíři pokoušeli kontaktovat naše dobrovolnice a zastrašovat je, tak je to pro nás důkaz, že dělají svou práci dobře. Přesto (nebo právě proto) dbáme o jejich bezpečí.

Podpůrnou skupinu můžete kontaktovat:

emailem

podpurnaskupina@seznam.cz

zprávou na facebook: 

www.facebook.com/PodpurnaSkupinaProByvaleProstitutky/ 


Novinky z podpůrné skupiny

Jak neutrácet za blbosti, mít co nejvíc peněz na účtu a umět vyjít z normálního platu, až změníte profesi? Dnes vám prozradíme náš jednoduchý trik, jak neutratit víc, než vyděláte.
Každý den mějte nejdřív aspoň jednoho zákazníka a teprve potom si kupte něco pro radost. To se samozřejmě netýká jídla, protože nemůžete mít hlad, i když ten den máte...

Jeden takový "vtipálek" napsal na facebook, že už jenom schází, aby bývalé prostitutky začaly vykládat, jak je někdo sexuálně obtěžoval. Nejde to sdílet a my jsme rády za něj, že se neztrapní veřejně. Popravdě jsme xkrát zažily, že jsme musely někomu vysvětlovat, že máme už po pracovní době a nemáme zájem o sex. Některý muž to pochopil, některý ne....

Po celý rok vám nabízíme tipy, jak v prostituci nezakrnět a dokázat vytvořit vlastní projekt. Jaká je naše dnešní rada?
Pracujte na sobě systematicky. Sledujte například tuto kampaň, kde dobrovolnice našeho spolku z řad bývalých prostitutek sdílejí své rady, jak úspěšně změnit profesi.
Čtěte knihy třeba o úspěchu v podnikání, o psychologii a osobním...

Jak teď neutrácet za blbosti, mít co nejvíc peněz na účtu a umět vyjít z normálního platu, až změníte profesi? Užijte si letos dovolenou v tuzemsku.
Ušetříte hodně peněz, zažijete třeba Český Krumlov nebo Karlovy Vary bez davů turistů a za nižší ceny, nebudete řešit žádnou jazykovou bariéru, je to bezpečnější a bude to mít pro vás i jednu...