Máme nový projekt "Mezinárodní exitový program"

03.12.2022

Už od roku 2019 nabízíme stárnoucím sexuálním pracovnicím dva exitové programy, které jim pomůžou nechat se zaměstnat ve firmách, nebo začít podnikat v jiném oboru. 

Bližší informace o exitových programech a o kariéře průměrné sexuální pracovnice najdete na našem webu: https://www.spolekproochranuzen.cz/exitove-programy/.

Tato naše činnost je i v současnosti výhodná pro většinovou společnost v ČR, pro stát i pro celou Evropu. Přispíváme totiž k tomu, že budou tyto ženy schopny se vrátit na legální trh práce a mimo jiné začít platit daně.

Už delší dobu se zabýváme tím, jak zmírnit psychické dopady práce v sexbyznysu, jak tomu předcházet a jak pomoct sexuálním pracovnicím, aby dokázaly jednou změnit profesi. Strávili jsme tím opravdu hodně času a nedávno jsme nabídli sexuálním pracovnicím materiály, které jim v tom pomůžou. Najdete je na našem webu:

https://www.spolekproochranuzen.cz/l/jak-trenovat-pamet-a-dokazat-jednou-zmenit-profesi/

https://www.spolekproochranuzen.cz/l/tipy-od-byvale-sexualni-pracovnice-jak-zmenit-profesi-a-odejit-ze-sexbyznysu/

Pak jsme si ale uvědomili, že nemusíme pomáhat se změnou profese "jen" sexuálním pracovnicím v České republice. Na celém světě je odhadem 40 milionů sexuálních pracovnic, kterým můžeme pomáhat prostřednictvím jiných neziskových organizací.

Nediskriminujeme ani ty neziskové organizace, které na rozdíl od Spolku pro ochranu žen nebojují proti sociálně motivované prostituci, a pomáháme všem bez rozdílu. Podpořili jsme celkem 63 organizací v Africe, 105 organizací v Evropě, 28 organizací v Asii a pokračujeme dál.

Všechny naše materiály jsou k dispozici také sexuálním pracovnicím v ČR, o které nám jde především. A ještě nekončíme. Začínají jednání o novém, ještě lepším exitovém programu pro sexuální pracovnice v ČR. O výsledku vás budeme informovat co nejdříve.