Zemřel Radim Uzel

03.05.2022

Dnes nás zastihla velmi smutná zpráva. Věděli jsme o zdravotních problémech pana Uzla, ale přesto nás to zaskočilo. Na něco takového se zkrátka nedá připravit. 

Pan Uzel nám fandil, povzbuzoval nás, příležitostně nám také poradil. Choval se velmi slušně k sexuálním pracovnicím, které pro nás pracují jako dobrovolnice. A to i mezi čtyřma očima, kdy by velmi těžko cokoliv dokazovaly. Přiznejme si, jak to v ČR pořád ještě je. Kdyby je chtěl sexuálně obtěžovat, prošlo by mu to. Bylo by to tvrzení proti tvrzení. 

A nic takového se nikdy nestalo. Stejně slušně se choval i k zakladatelce našeho spolku. Fandil jí a respektoval ji. Choval se k ní jako ke své kolegyni a možné "pokračovatelce",  ne "jako k prostitutce". 

Mohli jsme mu kdykoliv zavolat, když jsme si nevěděli rady. Podporoval nás v našich aktivitách. Neměl pocit, že ho jako nová generace nějak ohrožujeme.  Naopak nám říkal, že jeho generace už potřebuje následovníky.

My jsme se ho neváhali zastat, když byl konfrontován s moderním pohledem na sexuální obtěžování. A to bylo něco. Pochopíte, až se někdy zastanete kamaráda proti polovině Prahy. Protože strážci jediných správných názorů nikdy nespí.  

V posledních měsících jsme si několikrát volali, abychom se ujistili, že nic nepotřebuje. Naše poslední laskavost byla, že jsme jeho jméno uvedli v následujícím článku. I když na tom ve skutečnosti byl už tak špatně, že nám s tímto tématem pomoct nemohl. Ještě se od nás stihl dozvědět, že jsme ho v článku zmínili. A měl z toho velkou radost.

https://www.spolekproochranuzen.cz/l/houbicky-na-nadobi-jako-menstruacni-pomucka-po-dvou-letech-mravenci-prace-jsme-za-ne-nasli-nahradu/

Děkujeme Vám za vše! 🖤🖤🖤