Používáte houbičky na nádobí jako menstruační? Našli jsme za ně náhradu, která bude šetrnější k vašemu tělu.

24.02.2022

Pracujete v sexbyznysu? Tak je hodně pravděpodobné, že používáte menstruační houbičky. Nebo znáte někoho, kdo je používá. V sexbyznysu se často mluví o "houbičkách" a myslí se tím právě menstruační houbičky. Možná jste slyšeli od starších kolegyní, že ještě dřív se k tomu účelu používala vata. Ale ta se moc neosvědčila a už 25 let se používají právě kuchyňské houbičky.

Přesto můžou existovat sexuální pracovnice, které se s nimi nikdy nesetkaly. Třeba luxusní společnice, které mají hodně našetřeno a nemusejí pracovat během menstruace. Nepoužívají se taky v některých erotických klubech. Tento článek se může dostat do ruky i takovým sexuálním pracovnicím. Speciálně pro ně tedy nejdřív popíšeme, jak houbičky fungují a proč je většina z vás používá. Pokud houbičky znáte, prostě přeskočte následující čtyři odstavce.

Co jsou to menstruační houbičky

V lékárnách se běžně prodávají menstruační houbičky, které nepropouští menstruační krev. Umožňují pracovat během menstruace, protože zákazník nepozná, že menstruaci máte. Jsou ale celkem drahé, zvlášť když máte velkou spotřebu a máte třeba deset zákazníků denně. Proto většina z nás řeší situaci tak, že k tomu účelu používáme kuchyňské houbičky.

Z houbičky se odřízne hrubá část, propláchne se teplou vodou a zavede do pochvy. Houbičky jsou na jedno použití, protože při opakovaném použití přestávají fungovat a propouští krev. Po odchodu zákazníka nebo po návratu od něj se houbička vyndá a vyhodí do koše.

Houbičky používají sexuální pracovnice proto, aby měly víc peněz. Protože když přestanou pracovat během menstruace, nemají jistotu, že po menstruaci všechno doženou a vydělají si dost. Tu jistotu neměly nikdy, ale v době covidu se situace ještě zhoršila. Opravdu málokdo si mohl dovolit přestat pracovat během menstruace, protože každá koruna byla dobrá.

Teď covid možná ustupuje, ale zase se všechno zdražuje a někteří zákazníci se bojí budoucnosti, bojí se utrácet a šetří i na sexuálních službách. Takže máme další důvod, proč nepřestat pracovat během menstruace a proč radši používat houbičky.

Jak "houbičky" škodí vašemu zdraví

Gynekologové nevidí rádi ani používání menstruačních houbiček z lékárny. Proč vlastně? Dokonce i houbičky z lékárny způsobují nejméně šest různých druhů poševních infekcí. Ty pak musejí gynekologové řešit a léčit je třeba i několik týdnů. Více informací o poševních infekcích: https://www.mojelekarna.cz/poradna-moje-lekarna/zenske-problemy/posevni-infekce.html

S houbičkami na nádobí je navíc ten problém, že se vyrábějí jinak než menstruační houbičky a jsou z jiného materiálu. I kvůli tomu způsobují jako bonus ještě různé oděrky. Máte po pár dnech menstruace pocit suché, podrážděné pochvy a všechno vás bolí? To není náhoda a způsobují to právě houbičky.

Navíc se může stát, že houbičku zapomenete vyndat. Možná už jste taky slyšeli o sexuálních pracovnicích, kterým zapomenutá houbička způsobila hnědý až černý výtok, zánět nebo i otravu krve. Nejenom že je vaše tělo váš "pracovní nástroj" a musíte se o něj starat. Ale možná taky chcete mít děti. A taky si vážíte samy sebe a chcete se o sebe dobře starat.

Spousta gynekologů odmítá používání menstruačních houbiček obecně a my se jim nedivíme. Na druhou stranu někdy je potřeba brát věci tak, jak jsou. Sexuální pracovnice budou používat houbičky, ať už to budeme odsuzovat nebo ne. Budou to dělat bez ohledu na zdravotní rizika, protože potřebují peníze. Ale můžeme dosáhnout toho, že místo houbiček na nádobí budou sexuální pracovnice používat něco šetrnějšího.

Je pochopitelné, že používáte menstruační houbičky. Můžete ale přestat používat k tomu účelu houbičky na nádobí a nahradit je něčím šetrnějším?

Možná se ptáte, proč nám na něčem takovém vůbec záleží. Náš spolek vznikl v roce 2016 přímo na jednom erotickém privátě na Praze 4. Sexuální pracovnice jsou s námi pořád v kontaktu. Některé s námi ve volném čase spolupracují dobrovolnicky a určují, co bude spolek prosazovat.

V roce 2020 měla jedna ze sexuálních pracovnic velké zdravotní problémy ze zapomenuté houbičky a několik měsíců se s nimi léčila. Byla to právě jedna z našich dobrovolnic a nám už prostě došla trpělivost. Řekli jsme si, že už toho bylo zkrátka dost a že to musíme změnit. Že najdeme pro sexuální pracovnice náhradu za houbičky na nádobí.

A našli jsme dvě pomůcky, kterými můžete houbičky na nádobí nahradit. První z nich je menstruační disk, který koupíte například tady: https://www.mall.cz/osobni-hygiena/y-cup-menstruacni-disk-vetsi-velikost-10006540633.

Nebo můžete místo houbiček na nádobí používat menstruační mořskou houbu, jako je tato: https://www.biooo.cz/menstruacni_houby_sada_kalu-p-23794.html. Menstruační mořské houby koupíte i v drogeriích.

Menstruační disk i menstruační mořské houby jsou určené na opakované použití, takže jsou ve skutečnosti stejně levné jako houbičky na nádobí. Navíc jsou určené přímo na tohle, na rozdíl od houbiček na nádobí. Tomu odpovídá i způsob jejich výroby a skladování.

Menstruační disk je určen spíše pro ty z vás, které jsou více manuálně zručné. Způsob správného zavedení do pochvy je u menstruačního disku hodně odlišný od kuchyňských houbiček. A při nesprávném zavedení může propouštět krev. Menstruační mořská houba je vhodná pro všechny sexuální pracovnice. 

Aby mořská houba i menstruační disk vydržely dlouho, musíte se o ně sice víc starat, čistit je a dezinfikovat třeba octovou vodou. Je to náročnější, než když prostě použijete houbičku na nádobí, pak ji vyndáte a vyhodíte do koše.

Ale důležité je, že si vážíte samy sebe, vážíte si svého zdraví a chcete o sebe dobře pečovat. Houbičky na nádobí, které se v otevřených obalech válí v zaprášených skladech a navíc vám způsobují oděrky, opravdu nejsou to, co bychom si měli zavádět do pochvy.

Dobře, přiznáváme, že kromě toho máme taky chuť dokázat něco velkého. Chceme, aby všichni věděli, že sexuální pracovnice, které původně založily Spolek pro ochranu žen, dokázaly najít náhradu za houbičky na nádobí.

Asi každý má nějakou ctižádost a chce, aby po něm jednou něco zůstalo. No a my prostě chceme dokázat tohle. Kromě spousty jiných věcí. Co všechno jsme zvládli třeba v minulém roce, o tom se můžete dočíst na webu: https://www.spolekproochranuzen.cz/l/bilancujeme-nas-rok-2021/

Chcete být součástí téhle revoluce a chcete nám pomoct dosáhnout změny? Vykašlete se na používání houbiček na nádobí jako menstruační pomůcky. Mějte rády samy sebe, dbejte o své zdraví a používejte místo toho menstruační mořskou houbu nebo menstruační disk. I když je to trochu pracnější.

V roce 2024 jsme také řešili problém s nižší dostupností těchto menstruačních pomůcek. Bližší informace najdete na webu: https://www.spolekproochranuzen.cz/l/vyhovujici-menstruacni-pomucky-jsou-zpet-na-velkych-eshopech-a-mame-plan-pro-pripad-ze-by-uz-zase-nebyly/.