Používání Canestenu jako prevence proti "odření" vám může uškodit. Zjistili jsme, čím ho můžete nahradit

14.04.2024

Jsou věci, které jsou v sexbyznysu normální, ale když se o nich dozvědí odborníci mimo sexbyznys, nebo často i "obyčejní lidé" z jiných oborů, vstávají jim z toho vlasy na hlavě. 

Zhruba před dvěma lety jsme se třeba dozvěděli o jednom z největších agresorů v sexbyznysu, který systematicky ztrpčoval život sexuálním pracovnicím v ČR. To bylo snadné, uvědomit si, že jeho praktiky nejsou v pořádku. A chtít, aby už všechny ty věci nemohl dělat.

Protože kromě dotyčného agresora všichni chápali, že to, co dělá, není v pořádku. A protože si umíme jít za svým, povedlo se nám to a tento agresor už v českém sexbyznysu nemůže škodit. Nebo pokud by si cestu našel, určitě už ne tak snadno jako dřív.

Před pěti lety nás upozornili odborníci na to, jak moc rizikové je používání houbiček na nádobí jako menstruačních. To bylo ještě nedávno velmi rozšířené, než jsme to začali měnit: 

https://www.spolekproochranuzen.cz/l/pouzivate-houbicky-na-nadobi-jako-menstruacni-nasli-jsme-za-ne-nahradu-ktera-bude-setrnejsi-k-vasemu-telu/.

To už bylo těžší, protože používání houbiček na nádobí jako menstruačních bylo dlouhé roky v našem oboru úplně normální. Pokud jste začali s prací v sexbyznysu dříve než zhruba před dvěma lety, je dost pravděpodobné, že vám kolegyně na privátě doporučily právě tohle.

Když nic jiného neznáte od začátku vašeho působení v oboru, zkrátka vám to vůbec nepřipadá divné. Jednou jsme se o tom ale zmínili hygienikům a následovalo zděšení, jak můžeme něco takového používat a co všechno tím riskujeme. 

Ukázalo se, že zdravotních rizik je opravdu hodně. Proto jsme to začali měnit. Daří se nám, že v ČR ubývá sexuálních pracovnic, které používají houbičky na nádobí k tomuto účelu. A teď nejspíš došlo k dalšímu zlomu v sexbyznysu, pokud jde o péči o zdraví.

Už dlouhé roky používají sexuální pracovnice Canesten krém jako prevenci opotřebení, když měly ten den hodně zákazníků, nebo měly zákazníka "s velkými rozměry". Předcházejí tak odřeninám, otokům a bolestem při sexu. 

Bohužel už od roku 2020 si kvůli ekonomické situaci v ČR většinou nemůžou dovolit přerušit práci na pár dní, ať už ze zdravotních nebo jiných důvodů. A nebo prostě jen nechtějí mít druhý den bolesti. Canesten používají nejčastěji večer po práci, nebo i během dne. 

Hodně se věnujeme osvětě na sociálních sítích. Přibližujeme široké veřejnosti, jak funguje sexbyznys a jaké problémy sexuální pracovnice řeší. V lednu 2024 jsme poprvé informovali veřejnost o tom, jak se používá Canesten v sexbyznysu. 

To ještě nepřišla jakákoliv reakce, která by naznačovala, že je to pro odborníky z jiných oblastí něco děsivého, co máme změnit. Nedávno jsme se o tom ale zmínili znovu a přišla reakce od jedné z našich sledujících, že tento způsob používání Canestenu může být velmi rizikový a že je v šoku.

Následně nám potvrdili i v lékárně v centru Prahy, že když používáte Canesten jako prevenci bolestí po množství zákazníků, může to způsobit, že vám nezabere, když ho budete opravdu chtít použít na to, k čemu je určen. Tedy na léčbu mykózy. Celkově se ukazuje, že osvěta je skvělá věc a může odstartovat změny.

V lékárně nám taky doporučili jiné produkty, které můžete používat místo Canestenu a které jsou k tomu určeny. Než vám nabídneme seznam těch produktů, musíme zmínit, proč většina sexuálních pracovnic používá raději Canesten, nikoliv třeba Rosalgin nebo dubovou kůru. 

Je to proto, že použití Canestenu je velmi rychlé a zvládnete ho během pár minut, když jste po celém dni unavené. Příprava a použití Rosalginu, případně dubové kůry zabere mnohem víc času. Kdyby někdo věděl o vaginálním krému s obsahem dubové kůry, sem s ním. To by byla skvělá věc. 

Na závěr vám nabízíme seznam produktů, které můžete použít pro tyto účely místo Canestenu a jsou k tomu určeny. Buďte na sebe opatrní. Myslíme na vás a bojujeme za vás.

Saforelle krém

https://www.benu.cz/saforelle-krem-40ml

Cicatridina mast

https://www.drmax.cz/cicatridina-mast-30-g

Cicatridina čípky

https://www.gigalekarna.cz/produkt/cicatridina-posevni-cipky-10x2g/

Hydrofemin

https://www.lekarny-ipc.cz/eshop/hydrofemin-plus-vaginalni-gel-75g