Opravdu náš stát kašle na prostitutky, které se teď chtějí chovat zodpovědně a přestaly pracovat? Víme, jak je to ve skutečnosti.

07.05.2020

Už jste slyšely, že jako prostitutky nemáte teď nárok na žádné dávky, nemáte ani zkoušet o ně žádat, a když nemáte naspořeno, vaše chyba? Nebo jste slyšely, že pro vás je to moc složité a nezvládnete o ně požádat? To všechno jsou hodně rozšířené fámy. Spousta z vás nepřerušila práci jen kvůli tomu a riskujete, že někoho nakazíte koronavirem. Zeptali jsme se poradců vlády ČR a tady je odpověď.

Můžete žádat o stejné sociální dávky jako všichni ostatní, podle stejných pravidel. Například mimořádnou okamžitou pomoc mohou získat jen ty z vás, které nemají naspořeno. Nehraje roli, že vám chybí zápočtové listy třeba za několik let. Na prvním místě je to, aby prostitutky pokud možno zůstaly doma a nepřispívaly k šíření koronaviru.

Pracovníci úřadu práce se správně nemají ptát na to, čím jste se živily třeba posledních několik let. Podle poradců vlády je toto věc pouze České správy sociálního zabezpečení, ministerstva financí a zdravotní pojišťovny. Pokud se přesto bojíte podobných otázek ze strany úředníků, nechoďte na přepážku, ale rovnou vyplňte žádost o dávku a podejte ji přes podatelnu.

Chcete se chovat zodpovědně? Přerušte práci v prostituci, a když nemáte úspory, žádejte o sociální dávky. Nedejte na ty, kteří by vás přesvědčovali, že pro vás je to mnohem složitější než pro jiné. 

Využijte náš návod, jak žádat nejen o mimořádnou okamžitou pomoc: https://www.spolekproochranuzen.cz/l/co-nekteri-pracovnici-uradu-prace-nechteji-abyste-vedeli-tady-je-navod-jak-postupovat/.

Chráníte tím sebe i druhé před koronavirem. A zkuste se třeba zamyslet nad tím, jestli vám pak stojí za to vracet se k prostituci a jestli není čas změnit profesi. Děkujeme poradcům vlády ČR, že jim záleží i na samoživitelkách v prostituci. ❤️❤️❤️