Znáte 10 pravidel resocializace sexuálních pracovnic? Tady jsou.

05.11.2021

Končí naše kampaň pro firmy, která trvala více než rok a pomáhala firmám, které chtějí dát šanci ženám s prostituční minulostí. Teď už budeme "jen" oslovovat vhodné zaměstnavatele, kteří nabízejí volná pracovní místa přes úřad práce. A za ten rok jsme jich kontaktovali už celkem 3136. 

Na co byste si tedy měli dát pozor, když chcete zaměstnat ženu s prostituční minulostí a uspět? Stačí dodržovat našich "10 pravidel resocializace". Tato pravidla pro vás sepsaly sexuální pracovnice s vysokoškolským vzděláním.


1. PRAVIDLO

Postupujte od jednodušších úkolů ke složitějším. Zároveň o tom ale nemluvte. Pokud byste o tom otevřeně mluvili, může si to taková žena "brát osobně" a může ji to hodně demotivovat.


2. PRAVIDLO

Trvejte na dodržování základních pravidel, jako je pracovní doba, včasné příchody do práce a kvalitně odvedená práce.


3. PRAVIDLO

Zrychlujte pracovní tempo postupně a nechte ženě čas, aby se aklimatizovala.


4. PRAVIDLO

Pracujte s celým kolektivem a sledujte, zda nedochází k sexuálnímu obtěžování této ženy nebo k jinému nevhodnému chování ostatních zaměstnanců.


5. PRAVIDLO

Dodržování pravidel slušného chování žádejte i od ní. Buďte tady pro ni a pomáhejte jí podle potřeby v tom, aby rostla její sebeúcta.


6. PRAVIDLO

Kritizujte ji vždy citlivě a mezi čtyřma očima.


7. PRAVIDLO

Chvalte i za maličkosti. Dávejte jí najevo, že dělá dobrou práci.


8. PRAVIDLO

Ujistěte ji, že je pro vás důležitá. Není na škodu ani vyvolat dojem, že je pro firmu téměř nepostradatelná. To má pozitivní vliv na pravidelnou docházku a pracovitost.


9. PRAVIDLO

Buďte spolehliví, dodržujte výši platu a výplatní termín podle pracovní smlouvy. Zvažte možnost vyplacení zálohy předem, když mají zaměstnanci nečekané výdaje. To snižuje pravděpodobnost, že bude mít žena motivaci vrátit se k prostituci.


10. PRAVIDLO

Dbejte na ochranu osobnosti. Je jen málo pracovních kolektivů, kde lze bez obav zveřejnit, že má žena prostituční minulost. Tato informace může mít hodnotu pro personalistu nebo pro nejvyššího nadřízeného, jinak by měla podléhat utajení.