Začíná naše kampaň pro zaměstnavatele, která jim pomůže vracet bývalé prostitutky na legální trh práce

18.06.2020

Dnes odstartovala naše kampaň pro zaměstnavatele. Pomůže zaměstnavatelům, kteří chtějí dát šanci ženám s prostituční minulostí a chtějí je zaměstnat.

Bude probíhat v online i tištěných médiích a pomůže zaměstnavatelům psychicky podpořit tyto ženy během přijímacích pohovorů. Dále například seznámí zaměstnavatele se skrytými schopnosti prostitutek, které mohou dobře uplatnit v jiných profesích, jako je schopnost dobře komunikovat po telefonu, empatie nebo reprezentativní vzhled.

Zaměstnavatelé se dozvědí, jaké výhody má pro ženy "normální práce" oproti prostituci, na co si naopak musejí po odchodu z prostituce složitě zvykat, jak by se měl zaměstnavatel citlivě chovat k bývalé prostitutce nebo co by měl vyžadovat od ní, aby bylo její začlenění úspěšné. Tato naše kampaň měla odstartovat už 1. května, ale vše nám trochu zkomplikoval koronavirus, protože nám ztížil studium odborné literatury a konzultace s odborníky.

Rozhodli jsme se tedy spustit naši kampaň právě dnes, kdy by nejspíš na pražském zastupitelstvu zaznívaly i argumenty, podle kterých je prostituce matek samoživitelek normální práce, kterou máme legitimizovat a nemáme ji nikomu rozmlouvat. S tímto názorem se neztotožňujeme. Držíme všem pražským zastupitelům palce, aby byli v pořádku, i těm, kteří s námi v tomto nesouhlasí!

Více o kampani: