Začala kampaň k Mezinárodnímu dni žen. Co štve prostitutky s vysokou školou?

28.02.2020

Na začátku byly stížnosti našich dobrovolnic z řad prostitutek - vysokoškolaček, že část mužů se jim vysmívá za to, že rády čtou. Asi jim připadá legrační vidět prostitutku, která čte. A už neřeší to, že jde o vysokoškolačku, i když o tom vědí. Ano, je to naprostá menšina a většina zákazníků je za to chválí. Ale znáte to, časem vám začne vadit, že tohle u vás vůbec někdo řeší. Přitom většina prostitutek v ČR má maturitu nebo vysokou školu.
My máme vůči feministkám výhrady, třeba ke strachu velké části feministek z našeho tématu. Kdo se bojí, nemůže nic změnit. Ale řekněme si to upřímně, tohle je fakt úlet. Původně jsme vás chtěli upozornit jen na to, ale napadlo nás, že tohle téma trochu rozpracujeme.

Proč není dobrý nápad začínat s prostitucí a co si o tom myslí naše dobrovolnice z řad prostitutek? Každým rokem stoupá počet prostitutek s vysokoškolským vzděláním, které začaly s prostitucí z důvodu sociální nouze. Týká se to hlavně špatně placených vysokoškolaček, jako jsou učitelky nebo zdravotní sestřičky. Vzdělané prostitutky jsou více respektované zákazníky a ti se na nich méně často dopouštějí násilí.
Podle našich dobrovolnic to má i nevýhody. Představte si, že máte titul, ale neustále se někdo diví tomu, že rádi čtete a sledujete dění. Můžou to být pochvalné komentáře, poznámky o tom, že s knížkou v ruce nevypadáte na prostitutku, nebo taky otevřené zesměšňování (co na tom, že to poslední dokazuje, o kolik je dotyčný hloupější než vy).
Většina lidí bude tak nějak automaticky předpokládat, že jste skoro negramotné. Jestli vám zůstala špetka sebeúcty, tohle vám musí vadit. Navíc z praxe víme, že během pár měsíců v prostituci se i vysokoškolačka mění v uzlíček nervů bez sebevědomí. Je přesvědčená, že nezvládne jinou práci než prostituci. Jak se vnímáte vy sama, tak vás vnímá i vaše okolí. Dokonce i prostitutku s vysokou školou pak začne okolí vnímat jako neschopnou a nekompetentní.
Jak se tomu všemu vyhnout? Vůbec nezačínat s prostitucí. Tak na to myslete a řešte finanční potíže s rozumem, ne prostitucí. 

https://www.facebook.com/Spolekproochranuzen/photos/a.150670442444968/581605976018077/?type=3&theater