Vyplatí se vám prostituce finančně i do budoucna? Pokračuje naše kampaň k MDŽ o nevýhodách prostituce.

03.03.2020

Brzy je tu Mezinárodní den žen. Kdy jindy by se mělo mluvit o tom, proč se nevyplatí začínat s prostitucí? Co na to říkají prostitutky s vysokoškolským vzděláním, které mají dlouholetou praxi, ale pořád jim to myslí a umějí říct, co jim na prostituci nevyhovuje?
Když se živíte prostitucí, vaše příjmy se každým rokem snižují, i když nenápadně a o pár desítek tisíc ročně. Prostě stárnete, jste okoukané a třeba i musíte jít s cenou dolů. Povinné zdravotní pojištění se ale každý rok zvyšuje v závislosti na minimální mzdě.
Nikoho nezajímá, že vy máte pořád menší příjem a vyšší výdaje. A hned tak se to nezmění. Ono to totiž opravdu nemá řešení. Prostitutky by musely žádat politiky, aby zrušili pravidelné zvyšování pojistného v závislosti na minimální mzdě. Navíc i my přiznáváme, že to není ani naše priorita. My chceme ženy vést k tomu, aby s prostitucí vůbec nezačaly, ne jim namlouvat, že prostituce je nějaká super práce se spoustou výhod.
Také si uvědomte, že devadesátky už jsou pryč a průměrná prostitutka dnes vydělává kolem 40000 a méně. Větší částky vydělává jen menšina prostitutek. To se týká i těch mladých a s věkem budou jejich příjmy ještě víc klesat. Stárnoucí prostitutky v předdůchodovém věku vydělávají i méně než 20000 korun měsíčně. Ano, i toto jsme viděli na erotických privátech. A nechápeme, jak to někdo může za tyto peníze dělat. Už snad jen ze zoufalství, že neví, jak z toho ven.
Z takovýchto příjmů se hůř šetří třeba na vlastní byt, abyste nemuseli v důchodu platit nájem. Navíc důchod ani nedostanete, protože práce v prostituci se nezapočítává do odpracovaných let. V důchodu tedy budete žít ze sociálních dávek a to není žádná legrace. Chcete se ve stáří bát, že nebudete mít na jídlo a na nájem? My se tomu chceme vyhnout.
Jaké je tedy jediné řešení? Vůbec nezačínat s prostitucí. Tak na to myslete a řešte existenční problémy s rozumem, ne prostitucí.

Více na facebooku:

https://www.facebook.com/Spolekproochranuzen/photos/a.150670442444968/581592606019414/?type=3&theater