Vyjádření Spolku pro ochranu žen k aktuálním opatřením proti koronaviru

21.10.2020

Už od března pomáháme řešit sociální dopady koronaviru nejen na ženy. Při minulé celostátní karanténě klesaly příjmy našich klientek i dobrovolnic. Není nám vlastní ani sebelítost, ani agresivita. Naopak komunikujeme s vládou a prosazujeme co nejlepší podmínky pro ženy v nouzi. I my jsme byli jednoznačně proti uzavření všech provozoven a ještě před týdnem jsme proti němu bojovali cestou dialogu.

Co se změnilo? Ukázalo se, že bez něj to nedáme a počty nakažených budou dál stoupat. Můžeme to odmítat přijmout jako fakt, ale k čemu by to bylo. Bez něj hned tak nebudeme moct jít ani do restaurace, ani do kina a zákazníci se budou bát utrácet. Náš kolektiv je prostě převážně ženský a my chceme mít perspektivu, že třeba za dva měsíce budeme moct jít kdykoliv do kavárny nebo na kosmetiku.

Ano, legrace skončila a tak to prostě je, bez omezení kontaktů aspoň na pár dnů to nedáme. Tak zatněte zuby a dodržujte prosím nařízení vlády, ať se vrátíme co nejdřív k normálnímu životu. My budeme tvrdě bojovat za to, aby byly sociální dopady karantény co nejmenší.