Podpořili jsme organizaci ROSA a slavíme MDŽ

08.03.2020

Dnes je Mezinárodní den žen. V posledních dnech jsme vás upozorňovali na vážné důvody, proč se ženám do budoucna nevyplatí práce v prostituci. Nešlo o nějaké řeči od stolu. Tuto informační kampaň připravily naše dobrovolnice - prostitutky s vysokoškolským vzděláním a dlouhou praxí v prostituci. Byla řeč o financích, nenápadné šikaně vzdělaných prostitutek, o dětech i partnerských vztazích.
Důvodů je ale mnohem víc, jako třeba násilí páchané na prostitutkách, které může končit i smrtí. Když si uvědomíte, že až polovina prostitutek v ČR jsou zároveň matky samoživitelky, není to vůbec dobrá zpráva.
Každý rok na 8. března a 28. října podporujeme jiné organizace, které mají podobné priority jako my. Letos jsme přispěli 1000 korun organizaci ROSA, která pomáhá obětem domácího násilí. Proč právě symbolických 1000 korun? Je to nejčastější hodinová sazba prostitutek na erotických privátech.
Víme, jak je těžké financovat jakýkoliv projekt, když neřešíte jednu z těch cílových skupin, které jsou v ČR takzvaně v kurzu. A samoživitelky v prostituci to ještě pořád nejsou, i když několik vrcholných politiků už bere tento problém vážně a chce ho řešit. 🌷❤️🌹
My sami nespoléháme na dotace a vše financujeme z prodeje vína Víno Kurial. Zároveň jsme solidární a aspoň dvakrát do roka symbolicky podpoříme někoho, kdo podle nás dělá dobrou práci.

Více zde:

https://www.facebook.com/Spolekproochranuzen/photos/a.150670442444968/582162105962464/?type=3&theater