Partner se nechá živit z vaší práce v sexbyznysu? Zjistili jsme, že se můžete bránit.

25.02.2022

Váš partner buď nepracuje vůbec, nebo jen občas? Bere si od vás peníze, které vyděláte v sexbyznysu? Dokáže vás přesvědčit, že se bez vás neobejde a že je to od vás milé? Nebo vás k tomu nutí násilím? Když mu slušně řeknete, že se vám to nelíbí, tak vám udělá hysterickou scénu, nebo vás fyzicky napadne?

Rozhodně v tom nejste samy. Náš spolek byl založen přímo na erotickém privátě na Praze 4 a pořád jsme v intenzivním kontaktu se sexuálními pracovnicemi z privátů. Takže víme, že skoro na každém privátě najdete aspoň jednu takovou ženu. A 99% z nich si myslí, že nemají žádnou možnost obrany a že to prostě musejí snášet.

My jsme si to taky hodně dlouho mysleli. Ale pak přišlo velké zdražování potravin, nájemného, energií, prostě všeho. Začali jsme přemýšlet, jak pomoct sexuálním pracovnicím zvládat zdražování.

Vyšlo nám z toho, že hodně by pomohlo, kdyby se sexuální pracovnice mohla zbavit takového "parazita" a měla by najednou víc peněz na všechno. I kdyby její příjem zůstal stejný, nebo se dokonce snížil.

Ano, mluvíme otevřeně o "parazitech", protože tohle si o nich všichni myslíme. Myslí si to o nich většina sexuálních pracovnic, úředníků, pracovníků neziskovek a dokonce i spousta majitelů erotických podniků.

Došli jsme k tomu, že musíme najít paragraf, podle kterého je trestný čin nechat se vědomě živit sexuální pracovnicí. Ať už za použití násilí, nebo psychickou manipulací. Problém byl, že bychom to sami nezvládli.

Chtělo to opravdu pořádnou právní analýzu, která bude mít razítko ministerstva spravedlnosti a kterou se budeme moct všichni ohánět, i sexuální pracovnice. Požádali jsme ministerstvo, jestli by nám pomohli takový paragraf najít.

A teď to přijde. Musíme moc poděkovat Ministerstvu spravedlnosti ČR a panu ministrovi Pavlu Blažkovi. Ministerstvo spravedlnosti se tím opravdu zabývalo a našli trestný čin, podle kterého se můžete bránit.

Ano, pokud se váš partner nechá živit z vaší práce v sexbyznysu a vám to přestane vyhovovat, třeba kvůli zdražování, můžete se bránit a budete mít víc peněz na životní náklady.

Podle ministerstva spravedlnosti se konkrétně jedná o trestný čin kořistění z prostituce (jednu z forem kuplířství), nebo podle okolností dokonce o obchodování s lidmi. A je jedno, jestli vás k tomu partner nutí násilím, nebo vás jen zmanipuloval a děláte to "dobrovolně".

Je to šance pro sexuální pracovnice, kterým to prostě přestane vyhovovat a budou chtít změnit pravidla svojí domácnosti. Pro sexuální pracovnice, které si doteď myslely, že nemají žádnou možnost obrany. Pro sexuální pracovnice, které už to finančně nezvládají a potřebují mít víc peněz pro sebe, třeba na jídlo nebo na nájem.

Ještě jednou velké díky Ministerstvu spravedlnosti ČR a panu ministrovi Pavlu Blažkovi!

Bez vás bychom to nezvládli a už napořád za to budeme vděční!

Zajímá vás kompletní vyjádření ministerstva? Najdete ho na začátku tohoto článku.

Nevyhovuje vám, že se váš partner nechává živit? A chcete to změnit? Ozvěte se nám a my vám pomůžeme se bránit.

Kontakty na nás

spolekproochranuzen@seznam.cz