Kopeme za matky samoživitelky v prostituci, které se bojí budoucnosti

27.10.2020

Oslovili jsme Ministerstvo zdravotnictví ČR, informovali jsme kancelář ministra zdravotnictví a další členy vlády o špatném psychickém stavu řady prostitutek a jejich obavách z budoucnosti. Ty vedou často ke snaze prostitutek vydělat si co nejvíc peněz navzdory opatřením. Navrhli jsme, aby stát řešil tuto situaci po dobrém, bez represí a ideálně finančním příspěvkem prostitutkám, které chtějí být zodpovědné a přestat pracovat.

Zákaz nočního vycházení a další opatření můžou podle nás způsobovat prostitutkám problémy. Těm, které se bojí budoucnosti a dál pracují jako prostitutky, může hrozit i postih. Co k tomu dodat? Jediné, co funguje, je nevolit agresivní rétoriku, ale dialog, tak jak to dělá Spolek pro ochranu žen.