Konsolidační balíček z pohledu sexuálních pracovnic

11.05.2023

Vláda dnes zveřejnila tzv. konsolidační balíček, který má pomoct ozdravit české veřejné finance. Pokusíme se na něj teď podívat z pohledu sexuálních pracovnic s vysokoškolským vzděláním.

Když si to shrneme, zaprvé asi zdraží hodinové hotely, které už za poslední rok stejně zdražily minimálně dvakrát. Takže prostě jen další zdražení. Ale jednou se to určitě zlepší, až se začne ekonomika zvedat.

Zvýší se odvody pro ty z nás, které pracují na živnostenský list. Ale Ministerstvo financí ČR nám slíbilo, že zvýšení bude postupné třeba o pár stovek ročně, aby nás neodrazovalo od vstupu do systému a placení daní. 

Možná trochu zlevní potraviny a uvidíme, jestli zdraží drogerie, tedy pracovní pomůcky jako jsou lubrikanty, kondomy nebo vlhčené ubrousky. Jiná opatření zatím nevypadají jako problematická z pohledu sexuálních pracovnic. 

Dražší energie už jsou tak nějak realita. Je potřeba prostě šetřit a s tím pomáháme mimo jiné i erotickým privátům. V minulosti jsme poskytli informace naprosté většině erotických privátů v ČR, jak ušetřit za vodu, elektřinu a plyn. 

Když to shrneme, na první pohled to na nás působí, že určitě mohlo být hůř. Tak snad se nemýlíme. Navíc jsme pro jistotu několikrát slušně zopakovali, že nechceme zdanění sociálně motivované prostituce, když všechno zdražuje, sexuální pracovnice vydělávají méně a klesá reálná mzda zákazníků. 

Od začátku se k tomuto pirátskému nápadu vláda stavěla velmi vlažně, ale jen pro jistotu. Máme hájit zájmy sexuálních pracovnic a přesně to děláme.