I díky nám se konečně řeší vážný problém na úřadech práce. O co jde?

06.11.2020

Bylo to někdy náročné, ale my jsme se nevzdali. To totiž nemáme v povaze. Významně jsme přispěli k tomu, že poradci vlády ČR začali řešit problém s pracovníky úřadů práce, kteří podávali nepravdivé informace o nároku na dávky.

Bylo potřeba je přesvědčit, že se takový šlendrián opravdu děje. Až do jara 2020 se totiž většina poškozených občanů nebránila. Lidé si na to oficiálně stěžovali málokdy. Většinou se otočili na podpatku, odešli a doma nadávali na stát, že je v tom nechal. Proto se o tomto problému dlouhé roky nevědělo.

Abychom byli spravedliví, musíme přiznat, že i my jsme v tom vyrůstali a nepřipadalo nám to divné. Bylo prostě dané, že si každý musí předem nastudovat, na jaké sociální dávky má nárok. Že jinak vám může úředník podat i nepravdivé informace. Až díky koronakrizi jsme si konečně uvědomili, že toto v pořádku není a že je čas to změnit.

Vládní poradci nás ale berou vážně, stejně jako pan premiér Andrej Babiš. Díky tomu se toto téma řešilo na nejvyšší státní úrovni. A MPSV vydalo i nové desatero pro komunikaci s úřady práce.

Máme někdy hodně tvrdou hlavu a jdeme si za svým, ale má to výsledky. Setkali jste se s neochotnými úředníky i teď? Nevzdávejte to předem a braňte se!