Deník Referendum mapuje prostituci v době koronaviru. Vyzpovídal i nás.

26.11.2020

V Deníku Referendum vyšel první ze série článků o prostituci v době koronaviru. A my jsme byli u toho. Měly by vyjít celkem tři články na toto téma a my jsme napnutí už teď.

"Podle Spolku pro ochranu žen, jediné české organizace založené bývalými poskytovatelkami sexuálních služeb, se však našli i tací zákazníci, kteří hrozbu pokuty zneužili - a ženám tak za službu s výhrůžkou prozrazení a následné pokuty prostě nezaplatili."

""Roušky nosily ženy pouze venku. Jakmile se zavřely dveře, všechno se odehrávalo jako dřív, maximálně si ženy víc myly ruce či používaly dezinfekci. Pod ekonomickým tlakem navíc přistoupily i na praktiky, na něž by obvykle nepřistoupily, nebo přijaly i zákazníka, který jim v minulosti způsobil fyzickou újmu," uvádí Zdeňka Pecharová ze Spolku pro ochranu žen. Některé ženy si podle ní navíc ze strachu, že bude následovat naprostý zákaz vycházení, snažily v prvních dnech nouzového stavu vydělat co nejvíce. Dokud to šlo."

Celý článek: https://denikreferendum.cz/clanek/31992-berou-i-stravenky-pro-zeny-v-prostituci-je-s-kazdou-krizi-hur