Co trápí mámy, které se živí prostitucí? MDŽ se blíží a my upozorňujeme na nevýhody prostituce

05.03.2020

Proč se raději vyhnout práci v prostituci? Co si o tom myslí naše dobrovolnice, tedy prostitutky s vysokou školou a dlouhou praxí v prostituci? Další důvod je velmi vážný. Troufáme si říct, že asi nejvážnější. Když máte děti, nebudete jim moct nikdy říct, čím se opravdu živíte. Určitě by se styděly, možná by se od vás i distancovaly a navíc tím statisticky zvýšíte pravděpodobnost, že i vaše dítě jednou skončí jako prostitutka.
Je dokázáno, že dcery dost často dědí prostituci po svých matkách, i když se matky snaží tomu zabránit. Jejich dcery mají prostě v podvědomí, že je to jeden z přijatelných způsobů, jak řešit finanční problémy. Budete se bát, aby se o vaší profesi nedozvěděl třeba soused a zlomyslně to neřekl vašim dětem.
Přestože jste třeba matka samoživitelka a chtěla jste vyřešit prostitucí finanční problémy, může vás udat váš expartner a dosáhnout toho, aby vám děti odebrali. Ano, i to se bohužel děje. Někteří sociální pracovníci v tom muže stále podporují tím, že nehážou udání do koše, přestože vaši finanční situaci způsobil právě expartner neplatící výživné.
Jako matka v prostituci budete celý život žít ve strachu z prozrazení a z toho, že vás vaše dcera jednou napodobí. Zasvěcení vědí, že většina prostitutek si nepřeje, aby se jejich děti staly prostitutkami. Naopak se snaží je finančně podporovat, aby vystudovaly, měly dobrou práci a dobře se vdaly.
Co se s tím dá dělat? Nezačínat s prostitucí, ani když nemáte na nájem, na jídlo nebo na kroužky. Nechte si poradit, na koho se obrátit se žádostí o pomoc. Nenechte politiky vydechnout a žádejte spolu s námi lepší životní podmínky pro matky samoživitelky a další ženy v nouzi. Společně toho dosáhneme.