Minirecenze na dokumentární film Anny

12.06.2021

Už jste viděli film Anny? Nedávno jsme kondolovali našim oponentům, Rozkoši bez rizika, protože jim zemřel velký spojenec paní Jiřina Šiklová. Je to základní slušnost. I když se hádáme o to, jestli je prostituce samoživitelek problém, kterému máme předcházet. My říkáme, že ano, je to problém, který je potřeba aktivně řešit.

Stejně tak nám nevadí, že filmem Anny je částečně propagována právě Rozkoš bez rizika. Protože tento dokument má smysl. Sama paní režisérka Třeštíková v rozhovorech říká, že je na divácích, jakou myšlenku v jejích filmech najdou. Někteří kritici tvrdí, že ve filmu Anny žádná myšlenka snad ani není.

Možná proto, že nejsou "z branže". Dokument jsme viděli spolu se sexuálními pracovnicemi, které pro nás pracují jako dobrovolnice. Shodujeme se na tom, že Anny vám ukáže, jaké to je, být prostitutkou v šedesáti.

Divíte se, že si někdo ve třiceti letech neumí představit, jaké je to v šedesáti? To je asi vcelku normální a neumí to spousta mladých lidí. Proč by taky měli? Tento film vám ale přiblíží, jaké to bude. A můžete se nad tím zamyslet. Cítíte se na to, věnovat se prostituci i v tomto věku? Není lepší včas skončit a změnit profesi? To už je na vás.